آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز است

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز هستند

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز هستند

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز است

در این مقاله میخواهیم در رابطه بااین سوال که آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز است یک سری مطلب را ارائه دهیم. شاد این سوال برای هر فرد در طول زندگی خود به وجو آمده باشد. که قدیمی ها بر اساس تجربیات خود در گذشته یا سخنانی که از دیگران شنیده اند. جواب این سوال را توضیح میدادند. اما در این مقاله میخواهیم به صورت علمی و براساس یافته های پزشک جواب این سئوال را برای شما عزیزان و همراهان گرامی مطرح کنیم.

در این مقاله همراه ما باشید.

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف سازاست

بر اساس تحقیقات پزشکی و یافته های متخصصین ارتوپد این باور ها نادرست است. این مواد غضروف را ترمیم نخواهد کرد.

آب پاچه ژلاتین است اما پروتئین این ماده جز پروتئین های قوی محسوب نخواهد شد. حتی میتوان بیان کرد که پروتئین این ماده از پروتئین های موجود درمرغ و ماهی کمتر است. اما این مواد حاوی اسید های چرب اشباع و اسید اوریک است. که این مصرف این مواد در سن بالا بسیار مشکل ساز است. البته باید بیان کنیم که غضروف گاو در مقابل غضروف های دیگر همانند مرغ و گوسفند کمی در این زمینه بهتر عمل کرده است.اما در هیچ یافته علمی اثبات نشده است که پاچه، قلمه و پای مرغ غضروف ساز است.

پای مرغ و خواص آن

پای مرغ کمتر از شش درصد(6%) پروتئین، ویتامین آ و ویتامین دی دارد. به همین دلیل پای مرغ را نمیتوانیم یک ماده مغذی در نظر بگیریم.

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز هستند

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز هستند

چه مواد غذایی غضروف ساز است

  • انجیر: استفاده از انجیر به مدت 40 تا 120 روز در هر وعده به اندازه 7عدد مصرف کنید.
  • سنجد: روزی 21 عدد به صورت دانه دانه و جدا میل بفرمایید. تا کاملا سنجد با بزاق شما ترکیب شود.
  • ترکیب پوردسنجد، شیروعسل: ترکیب بسیار مقوی و غضروف سازکه حتی در زمین های قدیم هم یک معجون فوق العاده به حساب می آمد. و خوراکی است که علاوه بر خاصیت غضروف سازی درکاهش درد مفاصل ودرمان شکستگی هم تا حدودی موثر واقع شده است.

طرز تهیه : یک قاشق غذا خوری پودر سنجد آسیاب شده را همراه با هسته به همراه یک لیوان شیر و یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کرده و میل نمایید.

  • بامیه(سبزیجات): این ماده غذایی سرشار از ویتامین های مقوی و ضروری شامل: آ(A)، سی(C) و مواد معدنی مختلفی همانند: کلسیم  و پتاسیم است. این میوه حاوی مواد آنتی اکسیدان است که با اثرات مخرب رادیکالهای آزاد در بدن مبارزه خواهد کرد.

خواص بامیه چیست

بامیه حالت قلیایی بدن را افزایش خواهد داد. و این میوه دارای خواص ضد التهابی است. در نتیجه مصرف بامیه تاکنون از نظر علم پزشکی برای حفاظت از غضروف ها و کاهش التهاب مفاصل بسیار موثر واقع شده است. و پزشکان مصرف این ماده را به شدت به عنوان جایگزینی برای پای مرغ، پاچه و قلم توصیه خواهند کرد.

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

دکتر مجید قربان زاده پزشک و متخصص در زمینه ارتوپد بسیار به نکات تغذیه ایی در غضرف سازی و درد مفاصل اشاره کرده است. و این امر را یکی از راهکار های جلوگیری از مشکلات جدی در آینده می شمارد. برای دریافت مشاوره و نوبت جهت ویزیت توسط دکتر مجید قربان زاده میتوانید. در این روزهای کرونایی از طریق سایت به صورت آن لاین اقدام کرده. و در صورت لزوم بعد از انجام مشاوره توسط دکترمجید قربان زاده به مطب ایشان واقع در مرزداران تهران مراجعه بفرمایید.

برای دریافت نوبت از طریق سایت به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. و از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با مطب ایشان جهت نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

 

 

 

 

آیا آب قلم و پای مرغ غضروف ساز استبهترین پزشک ارتوپد در غرب تهرانبهترین دکتر ارتوپد در تهرانبهترین دکتر ارتوپد در شرق تهرانبهترین دکتر ارتوپد در مرزدارانپای مرغ و خواص آنچه مواد غذایی غضروف ساز است؟خواص پاچه چیستخواص پای مرغ چیستخواصقلم چیستدکتر مجیذ قربان زاده در مرزداران

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button